Wyciąg pojedynczy

wyciag-pojedynczy
wyciag-pojedynczy-0
wyciag-pojedynczy-2
wyciag-pojedynczy-3
wyciag-pojedynczy-4
wyciag-pojedynczy-5
wyciag-pojedynczy-6
wyciag-pojedynczy-7

Opis

Usuwacz obornika przeznaczony jest do zmechanizowanego usuwania obornika z budynków inwentarskich, w których zastosowano podłużny układ stanowisk. Poprzez segmentową konstrukcję toru jezdnego uzyskano możliwość montażu w oborach i chlewniach od 10 do 100 m długości. Funkcjonalność oraz zastosowane rozwiązania techniczne sprawiają, że urządzenie charakteryzuje się wysoką skutecznością i bezawaryjnym trybem pracy.

Zasada działania

Usuwanie obornika odbywa się w sposób mechaniczny poprzez przesuwanie się w kanale gnojowym wideł prowadzonych przez wózek poruszający się po specjalnej trasie (ruchem posuwisto-zwrotnym). Operację należy przeprowadzać etapami z uwagi na dopuszczalne obciążenie wideł. W czasie ruchu zwrotnego wózka widły odchylają się i ślizgają po oborniku. Obornik wyrzucany jest na pryzmę za pośrednictwem specjalnego kanału wyrzutowego.

Wersje urządzenia

Modułowa konstrukcja toru jezdnego umożliwia montaż usuwacza w obiektach nawet do 100 m. Najczęściej całe urządzenie zabudowane jest w jednej linii. Możliwe są jednak w zależności od potrzeby różne modyfikacje np. skręcenie części zewnętrznej urządzenia (w zakresie 0÷90°) lub też wykonanie urządzenia w tzw. wersji okrężnej (jeden usuwacz, zgarniający z dwóch kanałów).

Napęd

W zależności od warunków zabudowy i/lub życzenia Klienta proponujemy dogodne umieszczenie napędu. (stąd różne określenia: napęd standardowy (zwykły), wzdłużny, stropowy). W każdym przypadku źródłem napędu dla całego urządzenia jest silnik elektryczny wraz z dwustopniową przekładnią zębatą (oraz przekładnią pasową). Przekazywanie napędu na wózek odbywa się za pomocą stalowej ocynkowanej liny.

Charakterystyka techniczno – eksploatacyjna

Szerokość kanału obory: do 1800mm, chlewnie: 900mm
Średnica liny 10mm
Rozstaw prowadnic wózka 500mm
Szerokość kanału gnojowego obory: do 1200mm, chlewnie: do 1200mm
Obsługa 1 osoba
Długości budynku do 140m
Napęd silnik elektryczny 3kW/4kW
Przekładnia dwustopniowa zębata WD250
Prędkość przesuwu wideł 0,6m/s
Max. obciążenie wideł 300kg
Czas usuwania (budynek 24m) 3-4min

Comments are closed.